Торайғыров университетінде тарихи қайраткер Ғабдылуахит Хазірет Тіленшіұлының 170 жылдығына, Мәшһүр Жүсіп Көпеевтің 165 жылдығына, ақын Сұлтанмахмұт Торайғыровтың 130 жылдығына және ақын Мұзафар Әлімбаевтың 100 жылдығына арналған "Қазақ халқының ұлы ұлдары" атты Халықаралық ғылыми конференция өтті.

Пленарлық отырыста университет ректоры Еркін Садықов кіріспе сөз сөйледі: «Бүгін ToU-да қазақ халқының ұлы ұлдарын еске алуда. Біз халықаралық ғылыми-практикалық конференцияны Павлодар облысының танымал төрт тұлғасының мерейтойларына арнадық. Бұл көрнекті тұлғалар қазақ халқының мәдени-рухани қалыптасуы үшін көп нәрсе жасады. Соның арқасында біздің еліміз туралы елімізден тыс жерлерде де білді».

Сондай-ақ, қонақтарды Павлодар облысы Мәдениет, тілдерді дамыту және мұрағат басқармасы басшысының орынбасары Саяуыш Сәдуақасов пен Шарбақты ауданының әкімі Әзілхан Әбеуов қарсы алды.

Конференцияға қазақ халқының ұлы ұлдарының мұрасы бойынша ғылыми ізденістермен айналысатын жетекші қазақстандық және шетелдік жоғары оқу орындарының өкілдері, отандық философтар, мәдениеттанушылар, тарихшылар және басқа да ғалымдар қатысты.

Астана, Алматы, Шымкент, Түркия және Германия сарапшылары баяндама жасады. Олардың барлығы Ертіс өңірінің белгілі тумаларының шеберлігін мойындады және олардың еңбектерін мұқият зерттеуде.

Конференция руханияттың, мәдени құндылықтардың, исламдағы ғылымның және тарихтағы тұлғаның рөлінің өзекті мәселелеріне арналды. Ұлы қазақ ұлыстарының рухани қызметі қоғамды тәрбиелеу жолында да талқыланды.