Торайғыров университетінде Бекен Бекенұлы Жылысбаевтың туғанына 100 жыл толуына орай «Дәріс шеберлігімен ой-бөлісу - өнер жолы» атты шеберлік сағаты өтті.

Шеберлік сабағын ҚР еңбек сіңірген әртісі, ҚР Мемлекеттік сыйлығының лауреаты, Мәскеу халықаралық шығармашылық академиясының академигі, «Барыс» және «Құрмет» ордендерінің иегері, университет профессоры  Шахимардан Әбілов өткізді.

- Белгілі опера әншісі және педагог жастарды қазақстандық өнерге қосылуға және оған деген сүйіспеншілігін жаңа ұрпаққа жеткізуге шақырды. Мен бұл тілекте Шахимардан Әбіловты толық қолдай аламын. Біздің еліміздің тарихында орындаушылық шеберлігі әлі күнге дейін Қазақстаннан тыс жерлерде бағаланатын көптеген шығармашылық тұлғалар болды. Сондықтан біз олардың мұрасын сақтап, оны көпшілікке жеткізуге міндеттіміз, - деп атап өтті ЖОО ректоры Еркін Садықов.

Бекен Бекенұлы Жылысбаев - Ұлы Отан соғысының қатысушысы. Оқу жылдарында Жамбыл атындағы Қазақ радиосы мен Қазақ мемлекеттік филармониясының солисті болды. Концерттермен солист ретінде өнер көрсетті, консерваторияда сабақ берді.

Айта кетейік, өткен жылы Шахимардан Әбілов Абай Құнанбаев пен Мұхтар Әуезовке арналған Қазақстан тарихындағы алғашқы монооперамен таныстырды.