Торайғыров университетінде  Зоотехнология, генетика және селекция кафедрасының профессоры, ветеринария ғылымдарының кандидаты Рахметолла Ақылжанов өзінің мерейтойын атап өтті.

Ол бүкіл өмірін маңызды салаға - ауыл шаруашылығы мен ветеринарияға арнады. Оның көптеген ғылыми еңбектері Павлодар облысының және жалпы Қазақстанның агроөнеркәсіптік кешенін дамытуда маңызды рөл атқарды.

Оның ішінде отандық және халықаралық ғылыми ортада кеңінен танылған монографиялар, оқу құралдары, ғылыми патенттер бар ғылыми еңбектері жарық көрді.

Рахметолла Ақылжанов «Облыс алдында сіңірген еңбегі үшін» белгісімен марапатталды.

Осы жылдар ішінде Рахметолла Ақылжанов өзін өз ісінің үлкен маманы ретінде көрсетті, ол әрқашан өз жұмысына мұқият қарайды және жастармен тәжірибе алмасуға тырысады.