ToU World Soil Day картасында белгіленгендей, бұл жоғары оқу орны БҰҰ мен азық-түлік және ауыл шаруашылығы ұйымының қолдауымен Дүниежүзілік топырақ күнін атап өтетінін білдіреді.

- Топырақ кез келген мемлекеттің стратегиялық ресурсы болып табылады. Белгілі бір себептерге байланысты соңғы онжылдықтарда Қазақстанда топырақ проблемаларына аз көңіл бөлінді. Торайғыров университетінде топырақ проблемаларын шешуге тікелей байланысты экология, агрономия және басқа да мамандықтар бойынша мамандар оқытылады, - деп атап өтті Ауыл шаруашылығы ғылымдары факультетінің деканы Тоқтар Бексейітов.

Кездесуде Пәкістаннан келген докторанттар, профессорлар сөз сөйледі, оларды Исламабадтан келген профессор Шуджаул Мульк Хан және Торайғыров университеттің  әріптестері шақырды.

Шуджаул Мульк ханның өзі "Топырақ: тамақ басталатын жерде" тақырыбында баяндама жасады. Ол Таиландтан басталатын мерекенің тарихы туралы айтты. Сондай-ақ, профессор топырақтың өмір үшін таптырмас компонент ретіндегі маңыздылығын атап өтті.

Кездесуде студенттер арасында топырақ күніне арналған үздік қабырға газеттеріне байқау өткізілді.