Торайғыров университетінде шетелдік оқытушылар дәріс өткізуді жалғастыруда.

Түркияның Анкара университетінің профессоры Көк Абдулла «Тіл тарихының теориялық негіздері», «Филология және оның қазіргі заманғы гуманитарлық білім беру жүйесіндегі теориялық негіздері», «Қазақ тілінің тарихи грамматикасы», «Әдебиет теориясының мәселелері» пәндері бойынша дәрістер оқиды және практикалық сабақтар өткізеді.
Пәкістан, Исламабад, Куэйд – и-Азам университетінің профессоры Шуджаул Мульк Хан «Өсімдіктердің вирустық аурулары», «Физиология негіздері бар өсімдіктердің биотехнологиясы», «Биотехнологияға кіріспе және ғылыми зерттеулер негіздері», «Өсімдіктерді қорғау және карантин», «Фармакогнозия» пәндері бойынша дәрістер оқиды және практикалық сабақтар өткізеді.
Чехия жаратылыстану ғылымдары университетінің профессоры Мирослав Кравка «Ландшафттық дизайн және дизайн», «Жерді пайдалануды жоспарлау», «Гидрология» пәндеріне тоқталды.
- Түркия, Пәкістан және Чехия әріптестерімен бірге біз одан әрі ынтымақтастықтың келешегін талқыладық. Барлық үш шетелдік жоғары оқу орындарында ToU-мен өзара келісім туралы меморандумға қол қоюға дайын. Бұл құжат студенттер мен оқытушылардың академиялық ұтқырлығын жандандыруға мүмкіндік береді. Алайда, бірінші кезекте біз ғылыми қызметтегі өзара іс-қимылға бағытталғанбыз. Жақында біз халықаралық серіктестіктің алғашқы нәтижелерін аламыз деп ойлаймын, - деп атап өтті ToU ректоры.
Айта кетейік, университет шетелдік профессорларды тұрақты негізде шақырады, бұған дейін Үндістаннан агротехнология саласындағы профессор Дханхар Кумар Сурендер, Германиядан шетелдік филология саласындағы профессор Анти Фехнер, Түркиядан келген профессор Гүлсум Сонгүл Эркан дәрістерін оқыған болатын.