Кәсіби бағдар беру және өзін-өзі анықтау саласындағы өзекті мәселелерді шешу үшін Торайғыров университетінің ректоры Еркін Садықов №8 мектеп-лицей, Абай атындағы Дарынды балаларға арналған №10 гимназия және Оқушылар сарайы басшылығымен кездесті.

Педагогтармен кездесуде қосымша білім беру мен біліктілікті арттырудағы ынтымақтастық талқыланды.
Білім беру процесін жақсарту мақсатында университет оқытушылары қазақ тілі, қазақ әдебиеті және Қазақстан тарихы пәндері бойынша мұғалімдерге арналған курстар өткізеді.
Сондай-ақ, өзара қарым-қатынас формаларының арасында университет профессорлары мен қолданбалы дағдылар мектебінің ғылыми-танымал дәрістері ерекше аталып өтілді.
Оқушылар сарайының директорымен қосымша білім беруді дамыту туралы мәселе қаралды, атап айтқанда, балалар ежелгі дәуірге еніп, оны қолдарымен ұстай алатындай археологиялық үйірме құру, орта ғасырлар әлемін білу, қазба жұмыстарын жүргізетін археологтың жұмысын түсіну.
Мұндай ынтымақтастық болашақ мамандықты саналы түрде таңдауға және шығармашылық, кәсіби бағдарланған тұлғаны қалыптастыруға ықпал етеді.