Торайғыров университетінде профессор, Анхальт қолданбалы ғылымдар университетінің техника ғылымдарының докторы (Германия) Талант Рыспаев дәріс оқыды.

Бұл шетелдік ғалымдарды тарту бойынша ҚР БҒМ бағдарламасының арқасында мүмкін болды. Инженерия факультетінің магистранттары мен докторанттары академиялық жазылым, ғылыми фандрайзинг және ғылыми зерттеу әдіснамасын зерттеді.

Сарапшы металлургия мен металл өңдеуде перспективалы технологиялық процестерді дамыту бойынша оқытушылар үшін біліктілікті арттыру курсын өткізді, бұл Германия университеттерінің тәжірибесі.

Сондай-ақ, профессор филология мамандығының студенттеріне неміс тілі курстарын өткізді. Бұл жоба неміс гранты есебінен әртүрлі кафедраларда неміс тілі курстарын қарастыратын жоба.